הוכרזה רשימת עשרת הפיינליסטים של תחרות SmartCamp ישראל

רפאל פוגל | 21/06/2010

שבוע שעבר הסתיים שלב המיונים של תחרות ה-SmartCamp של יבמ, ועשר חברות סטארטאפ ישראליות נמצאו מתאימות להעפיל לשלב הבא של התחרות העולמית.

אתמול כבר חשפתי את חמש החברות הראשונות שהעפילו לשלב חצי הגמר הישראלי :Gnrgy, גרינלט ( Greenlet Technologies ) , ג'וליפר ( Joliper ) , טרומדיה ( TruMedia ) ופנורמיק פאואר ( Panoramic Power ).

ועכשיו, בחשיפה ראשונה, הנה חמשת הסטארטאפים שיחדיו מרכיבים את נבחרת עשרת הגדולים : Xsights, פודיוקייט ( Fooducate ), בלאברס ( Blabbers ) , איוויגליו ( eVigilo ), ו-וויבטר ( WAYbetter ).

xsightsהסטארטאפ Xsights, המספק טכנולוגיית ניתוח תמונות, מתגאה ביכולתו לזהות כל חפץ סטטי אליו מופנית מצלמת הטלפון הנייד. זאת בהנחה ואחד מהמשתמשים של Xsights כבר צילם את אותו חפץ לפני כן ויצר את הקשר במסד הנתונים בין פרטי האובייקט שהזין (כדוגמת URL של אתר המוקדש לסרט קולנוע ), לתמונת האובייקט שהזין למערכת (כדוגמת פוסטר של אותו הסרט על לוח מודעות ברחוב).

blabbersחברת בלאברס, מוסיפה שכבת נתונים נוספת המקושרת אל כתובת עמודי הווב הסטנדרטים הזמינים לכולם. משתמשי החברה יכולים להוסיף הערות, שרטוטים ואפילו אפליקציות ייעודיות, שיקושרו לעמודי ווב מסויימים אותם קבעו, ואותן תוספות תוכן יהיו זמינות למשתמשי בלאברס אחרים איתם בחרו לשתף את התכנים הנוספים, כאשר יגלשו אל אותו URI.

fooducateהסטארטאפ פודיוקייט, מציע אפליקציית אייפון המספקת שירותי סריקה של ברקודים המודפסים על אריזות מזון ברשתות השיווק, וחיבור למסד נתונים חיצוני המכיל אינפורמציה אלטרנטיבית לזו שמדפיס יצרן המוצר מעל גבי הקופסה. כולל המלצות למוצרי מזון חליפים, שלטענת אנשי פודיוקייט אמורים להיות בריאים יותר.

 

evigiloהסטארטאפ האחרון המצטרף אל רשימת עשרת הגדולים הוא אויגילו (eVigilo ), המספק פלטפורמת הפצת מידע בשעת חירום. אנשי eVigilo מתמחים במשלוח הודעות דחופות לקהל עצום של נמענים, על פי מיקומם הגיאוגרפי, ועושים שימוש במגוון אמצעי תקשורת החל משירותי cell broadcast, , צופרים, אינטרנט ואמצעי תקשרות המונים נוספים כגון שלטי חוצות, רדיו וטלויזיה

 

מיזם ישראלי נוסף ששמו מזכיר סטארטאפ ישראלי גדול העוסק בתחום המכונית החשמלית, מקדיש גם הוא את מאמציו לייעל את אמצעי התחבורה בערים המודרניות. בעזרת אלגוריתם ייחודי שפיתחן אנשי WAYbetter , מבטיחים היזמים לנתח את הדרישה לאמצעי הובלת נוסעים ואת האפשרויות הזמינות בשטח, ולזהות את אפשרויות השינוע הנוחות והזולות ביותר בכל רגע נתון. מוצרי החברה, המכוונים אל גופים ציבורים ופרטיים גדולים, שירותי תחבורה שונים, ולקוחות פרטים הנזקקים לשירותי הסעה, שואפים לאתר דרכים נוחות וזולות יותר לאספקת "הסעה" ממקום גיאוגרפי אחד למיקום גיאוגרפי אחר. תוך איתור הרכב והנהג המתאימים ביותר בכל רגע נתון, וחיבורם אל הנוסע או קבוצת הנוסעים הפוטנציאלים שאותו מסלול נסיעה אד-הוק הוא מתאים להם ביותר.

 

להזכירכם, חמישה סטארטאפים ישראלים, אלו המתאימים ביותר לחזון ה-SmartPlanet של חברת IBM, יבחרו מתוך עשרת הפיינליסטים והם יתחרו בשלב הגמר הישראלי, ביום חמישי הקרוב, ה-24 ביוני.

 

יזמי החברות יתייעצו עם קבוצת מנטורים ישראלים מובילים, ואחרי כן יעלו הבמה המרכזית ויציגו את הפתרונות שלהם בפני שופטי התחרות וקהל המוזמנים לאירוע. חברת הסטארטאפ שתגבור על ארבע המתחרות האחרונות באירוע הגמר הישראלי, תייצג את ישראל בשלב הגמר העולמי שייערך באירלנד. במסגרת אירוע הגמר הישראלי אנו גם מתכננים מספר הרצאות מעניינות, ובין המרצים נארח את: ד"ר גורודוט באנוור ( Dr. Guruduth Banavar ), סגן הנשיא וה-CTO של חטיבת השירותים הציבורים העולמית של יבמ ( Global Public Sector ), וסול סינגר ( Saul Singer ), מחבר רב המכר העולמי אודות תעשיית ההיטק של ישראל – StartUp Nation.

 

באם נושא הסטארטאפים קרוב לליבכם, ואתם מעורבים באופן פעיל בעבודה בסטארטאפ ישראלי או מול סטארטאפ ישראלי מבטיח, אתם מוזמנים להירשם לאירוע ה-SmartCamp הקרוב, לעשות קצת נטוורקינג איכותי, להתרשם ממצגות חמשת הסטארטאפים שעלו לשלב הגמר, ולשמוע את הרצאותיהם של האורחים שלנו. להרשמה לאירוע הגמר של SmartCamp ישראל

Feedפוסטים אחרונים
הסטארט-אפ פנורמיק פאואר ייצג את ישראל בתחרות ה-SmartCamp העולמית של יבמ
הוכרזו חמשת הפייינליסטיות באירוע SmartCamp ישראל
הוכרזה רשימת עשרת הפיינליסטים של תחרות SmartCamp ישראל
הסטארטאפים גרינלט, ג'וליפר וטרומדיה הם בין עשרת הפיינליסטים של סמרטקמפ ישראל
סול סינגר, מחבר הספר Start-up Nation, יהיה מרצה אורח בכנס SmartCamp הקרוב
הסטארטאפ Gnrgy מתל אביב עבר את שלב המיונים הראשון של תחרות ה-SmartCamp
ד"ר גורודוט באנוור יציג את חזון עיר העתיד של יבמ בכנס SmartCamp
הסטארטאפ פנורמיק פאואר עבר את שלב המיונים הראשון של תחרות ה-SmartCamp
הוכרזו עשרת המנטורים הראשונים ב-SmartCamp תל אביב
ענק מחשוב מחפש סטארטאפים ישראלים

Ibm3

Thepeople

Smartpilot_logo

Startupmania

Smart5

Debate