ענק מחשוב מחפש סטארטאפים ישראלים

רפאל פוגל | 15/04/2010

הי,

קוראים לי רפאל פוגל, ואני עובד עם חברת אנשים ומחשבים וחטיבת ה-GTU של יבמ ישראל, על פרוייקט מאוד מעניין לאיתור סטארטאפים ישראלים המתאימים להשתלב בחזון ה-Smarter Planet, אג'נדה עולמית חדשה של יבמ, השואפת לכרות מקסימום מידע מכל הנעשה סביבנו, ולשלב אותו בצורה חכמה באפליקציות תוכנה המשנות את חיינו.

במסגרת חזון ה-Smarter Planet, תפעיל יבמ בשנת 2010 תחרות סטארטאפים בשם SmartCamp בשבע ערים מרכזיות ברחבי העולם. תל אביב נבחרה לארח את אחת התחרויות, לצד בוסטון, לונדון, סאן פרנסיסקו, פריז, דבלין ושטוקהולם.

באמצעות התחרות אנו ננסה לאתר את חברות הסטארטאפ הישראליות המתאימות ביותר להשתלב בפריימוורק הגדול של פתרונות ה-Smarter Planet שתציע יבמ בכל רחבי העולם.

אילו פתרונות של סטארטאפים ישראלים מתאימים לתוכנית הזו?

התשובה היא המון. קחו בחשבון שמדי שנה מבזבזים צרכנים 170 מיליארד קילו-ואט שעה בשל מידע לא מספיק על צריכת החשמל העולמית, או שפקקי פקקי התנועה בארה"ב עולים לכלכלת ארצות הברית כ-78 מיליארד דולרים, אל תשכחו שהנתון האחרון אינו כולל את עלות הנזקים כתוצאה מזיהום האוויר.

יבמ מאמינה, כי אפליקציות תוכנה שיודעות לאסוף המון סוגי מידע מאינספור נקודות בכדור הארץ ולהשתמש במידע הגולמי לצורכי ניתוח, הצעות שיפור, והכוונת הצרכנים והיצרנים בזמן אמיתי, יכולות לעשות את ההבדל באיך יתנהלו החיים על כדור הארץ, ובהמון היבטים שונים. 

http://www.flickr.com/photos/-heinecke-/ / CC BY 2.0

אם יש לכם רעיון, טכנולוגיה או מוצר שיכולים לסייע לאג'נדה כל כך רחבה, או להשתלב באחת הנקודות שבדרך, אתם מאוד מתאימים להתחרות במסגרת ה-SmartCamp.

שלב הגמר של התחרות ה-SmartCamp הישראלית יתקיים ב-24 ליוני, בבית יבמ בפתח תקווה, ואנשי החברה המנצחת ייכנסו לשלושה חודשי עבודה עם מומחים של חברת יבמ לקראת השלב העולמי שיתקיים בחודש נובמבר בדבלין, אירלנד.

החברה שתנצח בשלב הגמר בדבלין תזכה בתואר The World's Smartest Start-up.

כמובן שהמטרה הסופית שלי בכל הפרוייקט הזה, שחברה שתזכה בתואר העולמי תהיה חברת סטארטאפ ישראלית! התחרות אמורה להיות קשה, אבל אני מאמין שיש לנו סיכוי טוב.

אז אם אתם יזמים טכנולוגים, ומאמינים שכדאי לבדוק את ההתאמה שלכם לתוכנית, היום או בעתיד. אנחנו ערוכים לעשות את זה.

אם אתם מפעילים או מתעתדים להפעיל סנסורים לשם כריית נתונים מהסביבה ( וידאו, סאונד, מיקום, טמפרטורה, משקל...)  או מבצעים אנליזה מתקדמת על נתונים עם השלכות אפליקטיביות חדשניות על מוצרי תוכנה קיימים אז קרוב לוודאי שאתם מתאימים, אז שלחו לי אימייל במידה ומעניין אותכם לשמוע פרטים נוספים, להיכנס לתוכנית, ולהתחיל במגעים עם צוות איתור הסטארטאפים של יבמ.

מדובר על פעילות ללא כל תשלום, שתזכה את הסטארטאפים להרבה חשיפה והזדמנויות עסקיות.

אני מקווה שאראה אתכם על במת חמשת הפיינליסטים ב-24 ליוני.

בברכה,
רפאל פוגל

www.startupmania.co.il
www.startupmania.net

Feedפוסטים אחרונים
הסטארט-אפ פנורמיק פאואר ייצג את ישראל בתחרות ה-SmartCamp העולמית של יבמ
הוכרזו חמשת הפייינליסטיות באירוע SmartCamp ישראל
הוכרזה רשימת עשרת הפיינליסטים של תחרות SmartCamp ישראל
הסטארטאפים גרינלט, ג'וליפר וטרומדיה הם בין עשרת הפיינליסטים של סמרטקמפ ישראל
סול סינגר, מחבר הספר Start-up Nation, יהיה מרצה אורח בכנס SmartCamp הקרוב
הסטארטאפ Gnrgy מתל אביב עבר את שלב המיונים הראשון של תחרות ה-SmartCamp
ד"ר גורודוט באנוור יציג את חזון עיר העתיד של יבמ בכנס SmartCamp
הסטארטאפ פנורמיק פאואר עבר את שלב המיונים הראשון של תחרות ה-SmartCamp
הוכרזו עשרת המנטורים הראשונים ב-SmartCamp תל אביב
ענק מחשוב מחפש סטארטאפים ישראלים

Ibm3

Thepeople

Smartpilot_logo

Startupmania

Smart5

Debate